Zákazník nepřihlášen: [ přihlásit ]    

Vodováhy | Klasické | Typ 80A

Vodováha Typ 80A, 50 cm

Výrobce: Stabila   Katalogové číslo: 16049
Dostupnost: týden

50 cm / vysoká odolnost / 2 libely

Cena: 531,00 Kč  590,00 Kč
Ušetříte: 59,00 Kč
Cena s DPH: 643,00 Kč
 ks 

Charakteristika:

- STABILA Typ 80 A vyrábí se v rozpětí 30-200cm
- S touto vodováhou můžete zkoušet, je-li plocha nad Vaší hlavou vodorovná. Otočte vodováhu s horizontální libelou směrem dolů. V této takzvané „převrácené poloze“ můžete údaje odečítat i zdola.
- Obdélníkový profil z lehkého kovu s frézovanou měřicí plochou, 1 vertikální libela a 1 horizontální libela.
- Přesnost měření v základní poloze:  0,029° = 0,5 mm/m,
- Přesnost měření v převrácené poloze:  0,043° = 0,75 mm/m.

Libela:

- Blok libely je z vysoce kvalitního akrylového skla s bezpečně zatavenými vloženými antikorozními kroužky pro odečet. Vysoká odolnost proti prasknutí. Lze měřit i v převrácené poloze na tuto skutečnost upozorňuje symbol na vodováze. Pro tento druh měření není vhodná každá libela.
- Kapalina libely je speciální fluorescentní kapalina, která vykazuje vysokou odolnost proti UV záření. Stará se nejen o to, aby bublina byla snadno odečitatelná, ale i o to, aby se nepohybovala příliš rychle, nebo příliš pomalu. Pro dobrý odečet je důležitá i velikost bubliny.
- Přesné odečtení je možné za teplot od –20 °C do +40 °C.
- Elektrostatický náboj: Ovlivnění chodu libely a tím i přesnosti elektrostatickým nábojem je u libel STABILA vyloučeno.
- Držák bloku libely je vysoce kvalitní plastový obal spojující blok libely a profil vodováhy. Jednou z nejpřesnějších metod je systém uchycení libely, patentovaný firmou STABILA. Po vstříknutí nesmršťující se syntetické pryskyřice vznikne stálé a nerozebíratelné spojení, bez vnitřních pnutí. Nastavení držáku je provedeno
před vytvrzením syntetické pryskyřice a zaručuje tak trvale velkou přesnost.

Profil vodováhy:

- Profil zajišťuje prodloužení libely a proto musí být z trvanlivého materiálu bez deformujícího napětí. Tento materiál spojuje vysokou užitnost, malou váhu a velmi dobrou manipulaci. Firma STABILA jde ještě o krok dále. Podle použití vodováhy jsou zvoleny různé průřezy profilů a tloušťky stěny.
- Nezanedbatelná je úprava profilu pro uchycení bloku libely. Přitom je možné si všimnout, že na jedné straně je pevnost profilu, pokud možno co nejméně snížena a na druhé straně je zajištěna, pokud možno dobrá viditelnost libely. U vodovah firmy STABILA je úhel pohledu pro horizontální libelu až 300°.

Plastové koncovky:

- Aby bylo možno měřicí plochu bezpečně chránit, jsou koncové uzávěry z pevné umělé hmoty pevně a trvale vsazeny. Aby bylo docíleno dobré absorbce nárazů, musí být přesahující výška dostatečně dimenzována pro dutý profil vodováhy. Firma STABILA proto nabízí koncové uzávěry s přídavnými praktickými
funkcemi.

zpět            


Provozovatel serveru: Horana, Pekařská 60, 746 01 - Opava
Telefon: 553 626 650, www.horana.cz, info@horana.cz

Provozováno na systému PremiumSHOP